Pokud používáte Adblock, prosím vypněte ho na mé stránce nebo dejte do Adblock pro mou stránku povolení. Děkuji za pochopení. Velice mě tím podpoříte.

If you're using Adblock, please turn off my website or enter into Adblock permission for my site. Thank you for understanding. Very me that you support.

Instalace formátů package/ . sim /sims3Pack / domů

Instalace .package


Potřebný tento soubor resource.cfg ode mě.
( v něm je zabalen resource.cfg který pak dáte do Mods - popis níže ) 
Jak se rozbaluje návod na Arsepu. 

Videonávod naleznete zde - Youtube.com

 
Ve složce pro Xp C:\Documents and Settings\Petra\My Documents\Electronic Arts\The Sims 3/ a pro Visty a 7čky C:\Users\Petra\Documents\Electronic Arts\The Sims 3 ( záleží na vašich jednotkách a kde máte systém instalován ) si vytvoříme složku Mods...
( Downloady vkládejte, když máte hru vyplou. Za chodu hry se Vám to tam neobjeví. Pokud to vkládáte za chodu hry, dojde k načtení po znovuspuštění - platí pro všechny formáty, sims3pack, package, .sim )


Složku Mods rozklikneme a vytvoříme si v ní složku Packages...
Nahoře v odkazu je soubor ke stažení ve formátu .zip. V zipu je zabalen soubor resource.cfg, který rozbalíme a po té přesuneme též do složky Mods ( vedle package )

Tudíž výsledná cesta je pro Xp C:\Documents and Settings\Petra\My Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages
a pro Visty a 7čky C:\Users\Petra\Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages ( cesty se mohou lišit podle jednotky,, na které je systém. Uvedeno je to  podle mého systému XP a jak se to zrhuba většinou používá.

Do vytvořené složky Packages dáváme formáty package a tím je instalace konečná.
Já si ve složce Packages udělala  další podsložky,  pro snadnější třídění downloadů a snadnější dohledávání. Pro příklad uvádím obrázek...
V jednotlivých složkách jsou formáty package příslušných downloadů. Hra to vidí pořád stejně, tak se  roztřídění a dělání navíc složek v Packages nemusíte bát. Takto to vypadá pro příklad ve složce makeup (cesta C:\Documents and Settings\Petra\My Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages\makeup) , kde už jsou přímo dané formáty package.

Jednotlivé downloady si můžete přejmenovat, tak aby jste poznali, co to je, odkud je máte stažené, kdo je jejich tvůrcem, aby jste je snadno na internetu mohli dohledat a tak dále. Hlavní je zachovat koncovku .package
Pozor! Neukládají se sem zálohy z Library, formáty .sim a tak dále. Jde čistě o downloady jako objekty, módy, vlasy, oblečení, make up, skiny, posuvníky, doplňky....
Doporučení: Kontrolujte si vždy všechny downloady po stažením nových a nové tímto programem Sims3Dashboard.exe
A tímto programem převedete fomáty sims3pack na package. 


Instalace simíků ve formátu .sim 

Pokud si stáhnete simíka ve formátu .sim stačí jen  pouze, když ten formát vezmete a přetáhnete ho do složky C:\Documents and Settings\Petra\My Documents\Electronic Arts\The Sims 3\SavedSims a je hotovo... Tedy do složky Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/SavedSims...
A takto to v ní vypadá...

Pamatujte, že simíci v tomto formátu .sim, nemají u sebe žádné downloady, je to jen čistá postava...
...a kde je najdeme ve hře?
Pokud jste v nějaké Vaší rozehrané hře a chcete ke svým rozehraným simíkům přidat nově stažené, stačí kliknout na nabídku Možností F5 ( tři tečky vlevo dole ) a z ní vybrat Upravit město...
 Vyjede Vám dotaz, zda-li hru chcete uložit nebo jen pokračovat... Volbu nechám na Vás, ale pokud jde o  něco staženého, osobně bych hru  uložila - domácnost nemusí správně fungovat...
 Nyní jsme v úpravě města a klikneme na ikonku Domácnosti...
...a už jen si vybereme :)

Pokud nechcete novou domácnost přidat ke svým rozehraným simíkům, pak si spustíme novou hru....
Zvolte si město, ve kterém chcete hrát...
a až se Vám načte vyberte z nabídky Přestěhovat se do domácnosti....
Po té vyberte danou domácnost a už jen umístěte do hry.... a můžete vesele hrát...
Jeden typ. Pokud domácnost chcete umístit na pozemek, na který nemáte stačí  zmáčknout CTRL + SHIFT + C a napsat freerealestate a dát enter a nyní máte možnost je umístit kamkoliv...
Samozřejmě tento cheat platí, i když si simíka zrovna vytvoříte a nově si načtete hru a chccete za něj hrát...

Instalace domácnosti  z knihovny (.package)

Pokud si od někud stáhnete domácnost ve formátu package, pak stačí zvolený soubor vzít a umístit ho do složky C:\Documents and Settings\Petra\My Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Library (cestu uvádím vždy jen pro příklad, záleží na Vašich jednotkách a  kde máte systém nainstalován )

Sims3Pack
Měla bych zmínit i instalaci klasického formátu sims3pack. 
Ten se instaluje velice jednoduše. Stáhnete si archiv, ve kterém je sims3pack zabalen ( instalační soubor ), soubor rozbalíte a 2x poklikáte na jeho ikonku. 
Chvilku vyčkáte než se Vám otevře spouštěč a než začne probíhat instalace.
Může se stát, že se spouštěč otevře, ale k instalaci už nedojde. Pak následuje ruční přesunutí daného downloadu ( instalačního souboru) přímo do spouštěče. Spouštěč nemusíte při tomto procesu ukončovat. 
Takže, kam vlastně instalační download Jezerního domu (od Jarky Drnkové ) 
dáme?  
Vložíme ho do C:\Documents and Settings\Petra\My Documents\Electronic Arts\The Sims 3\Downloads (opět cesta  jen pro příklad, záleží, kde máte nainstalován systém a na Vašich jednotkách ).
Nyní se podíváme do spouštěče do záložky STAŽENÉ a Jezerní domek se nám tam jako instalační soubor objeví. 
 Jak vidíte, já ho mám už nainstalován, ale pro Vás, co máte problém s instalací, pak už stačí jen dům zafajfkovat a kliknout na INSTALOVAT a je hotovo.
Jinak domek Jarky Drnkové byl uveden jen pro příklad, jiný download v tom formátu od někoho jiného jsem neměla, nemám a nevedu. Pracuji  jen s formáty .package, pouze u staveb s formáty Sims3pack.


Mějte na mysli, že instalace neoficiálních downloadů znamená vždy riziko v jakémkoliv formátu.Vždy si dobře rozmýšlejte než něco stáhnete a odkud to stáhnete. Ověřte si u daného tvůrce reference. Zda-li jeho downloady bývají většinou v pořádku nebo ne. Ale jak říkám, 10 lidem ten a ten download může fungovat a jedenáctému ne.

Pokud používáte formáty Sims3Pack a zamrzá Vám spouštěč, je to většinou tím, že obsahuje ochranu proti neoficiálním downloadům, které nejsou od tvůrců EA.
Docela častým dotazem je, kde hledat instalované domy ve hře. Proto bych ráda tuto informaci zde doplnila...

Pokud jste v nějaké Vaší rozehrané hře, stačí kliknout na nabídku Možností F5 ( tři tečky vlevo dole ) a z ní vybrat Upravit město...
Vyjede Vám dotaz, zda-li hru chcete uložit nebo jen pokračovat... Volbu nechám na Vás, ale pokud jde o  něco staženého, osobně bych hru  uložila - dům nemusí správně fungovat...
Nyní jsme v úpravě města a klikneme na ikonku Prázdné domy....
Zobrazí se nám domy, které máme od EA a z různých dodatků a kolekcí a také se nám zobrazí nainstalované domy ( mluvím v tuto chvíli o domech a ne o veřejném pozemku, kde jsou též domy, ale  pro veřejnost a ne domácnost )
Nainstalované domy poznáte podle ikonky jakoby fialové hvězdičky v bílém kruhu...
Stejný postup je, když si stáhnete dům jako veřejný pozemek nebo  celkově veřejný pozemek s tím rozdílem, že kliknete na ikonku Ukázat veřejné pozemky...

...pak už jen umístíte do hry na vhodný typ pozemku...
Hlídejte si, aby na pozemku nebylo nic - i jiná tráva může způsobit, že nebudete moci na něj nic postavit...
A jak dostat a hledat domy ve hře, kterou chceme teprva hrát a kterou  teprva utvoříme?
Po načtení nového města čistě jen klikneme na Nabídku možností F5 a vybereme upravit město...
...a dál už je to klasický způsob, který je popsaný výše...
Po té už stačí si jen vybrat odkud  chcete použít své simíky....
...buď si je vytvoříte přes Tvorbu domácnosti....
nebo kliknete na Změnit aktivní domácnost....
kde máte již klasicky známé volby, ze kterých si vyberete...
Tvorba domácnosti...
Vybrat domácnost...
Přestěhovat se do domácnosti...


Hlídejte si velikost pozemku a to samé, jestli umisťujete na správný typ pozemku ( Veřejný/ kumunitní a nebo pro domácnosti )...
Uvedené návody jsou totožné se systémy XP / Vista / 7čky, jen se odlišuje název cesty dle toho, kde máte nainstalovaný systém a jaký máte název Vašich jednotek!50 komentářů:

 1. Vím, že to asi bude znít hloupě..ale..ehm..co když mám staženou verzi The sims 3 a nefunguje mi to? (tak trochu jsem s tím počítala..) Je nějaká možnost, že by mi to fungovat mohlo?

  OdpovědětVymazat
 2. Myslím ty soubory packages. Chtěla jsem si tam přidát nějaké vlasy..tak jsem to udělala přesně podle návodu, zapla to..poslala siminku si změnit vzhled..a ty vlasy tam nebyly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se někdy stává :/
   I mě se to už hodněkrát stalo

   Vymazat
 3. Rozhodně je to tím, že jí máš stáhlou a proto ti to nejde a pokud nějaká možnost je, tak o ní nevím. Nezajímám se o to - mám originálky, takže toto jde mimo mě. Navíc nepodporuji stažené hry, tak i kdybych o něčem věděla, tak bohužel bych to říct nemohla.

  OdpovědětVymazat
 4. V pohodě :D už mi to jde :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Prosila bych toho druhého anonyma, aby se tady o tomto nebavil a pořád nevyptával na to. Toto není blogísek, kde se můžeš jen tak v klidu bavit o tom jak ošulit nelegálně staženopu hru, aby ti šlo package! Můžeš mě tím přivést do problémů, za druhé můžu o blog přijít, tak pokud máš zájem o informace, které nepodporuji, tak se jdi o tom bavit, tam kde jsi si tu hru stáhla. Jsi na návštěvě, tak se podle toho chovej a neporušuj pravidla, která jsou všeobecně známá. Pokud je chceš porušovat,tak je porušuj u sebe a ne tam, kde by jsi mohla někomu něco způsobit!

   Vymazat
 5. promin že se tak blbě ptám sem v stahování a ukládání downloadů nová a moc sem to nepochopila a ani nevým kde je mám stáhnout

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj. To není blbá otázka. Ne každému návody vyhovují a tak se musí porozhlédnout po jiném ;)
   A to je v pořdáku a proto tu ty návody jsou a proto se dělají :) Koukni třeba tady na návod jak instalovat downloady http://arsepo.blogspot.cz/2011/12/soubor-typu-sims3pack-soubor-typu.html
   VCždy záleží na formátu downloadu. Jsou dva. Sims3pack a package. Sims3pack se instaluje klasicky, že na tu ikonku klikneš a otevře se ti spouštěč a ssamo se ti to začne instalovat -může se stát, že se nic instalovat nebude, pak stačí, když ten soubor vezmeš a dáš ho do sloožky v Dokumentech/The Sims 3/Downloads - otevřeš spouštěč a ve složce Stažené ten soubor najdeš, tak ho zafajfkuješ a klikneš na instalovat.
   Soubor .package se instaluje jinak - viz popis hned jako první na této stránce.

   Jinak se ještě podívej tady do okazu, kde sjou stránky, kde downloady hledat http://arsepo.blogspot.cz/2011/11/kde-hledat-downloady.html

   Vymazat
  2. ahoj fal moc moc moc děkuju pacages bych bez tebe v životě nenainstalovala, viděla jsem spoustu návodů a každý byl jiný zkoušela jsem to ajen tvůj asi z 15 zabral fat dík

   Vymazat
 6. Ahoj a jak se dává ten pózovač do hry ? jí jsem to nějak nepochoopila :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V dokumentech - The sims 3 si vytvoříš složku Mods a v ní pak složku packages a k ní stáhneš ten soubor resource.cfg

   Pak stáhneš soubory - downloady ve formátu package - většinou jsou zabalené ve winrar, tak je rozbalíš a otevřeš složku Mods a pak v Mods otevřeš Packages a vložíš tam rozbalené package.

   Vymazat
 7. Dělala sem všechno podle návodu, a mám originál a stejně mi to nefunguje. Není jiná možnost jak dát package do hry?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musí být zaktualizovaná hra. Jinak chyba se stává ve špatně udělaných složkách - buď na špatném místě nebo chyba v názvu složky.

   Vymazat
 8. Ahoj, já mám takový problém, že když si stáhnu download třeba jako vlasy nějaké, tak mam v souboru rar. a pak se mi to rozbalí a je z toho nějaký bílý papír, který nejde otevřít... Co mám dělat prosím? :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten "papier" je package. A tu už máš návod :)

   Vymazat
  2. A kde ho najdu? v tomto článku? Na této stránce se moc dobře neorientuji, pošli prosím dokaz :)

   Vymazat
  3. A co kde najdeš? Vewškeré odkazy v článcích jsou zvětšené - stačí kliknout na ty velký slova... -.- - na které když najedeš, tak se změní barva a podrthnou se.
   Víc zvětšovat je opravdu nehodlám :))

   Vymazat
 9. Ahoj. :) Mám otázku. Všetko som robila podla návodu a presne som všetko pomenovala ale zamietlo mi to. Nevieš prečo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musí být zaktualizovaná hra - časo se stává, že je chyba v názvech a tak dále.

   Vymazat
 10. Ahoj, chtěla bych se zeptat můžu mít dohromady sims3pack i package? Já vim je to divná otázka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj.

   Jistěže můžeš - ničemu to nevadí :). Není to divná otázka, neboj :)

   Vymazat
 11. ahoj, chcela by som sa opýtať ako je možné že mi neide otvoriť súbor resource.... neviem čím to môže byť a sťahovala som na jeho otvorenie aj všetky možné programy ale nič nepomohlo...
  prosím o odpoveď
  Ďakujem &:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale soubor resource otvírat nemáš. Ten máš pouze umístit vedle složky Packages ve složce Mods.
   Ale pokud soubor resource děláš, pak se dělá v poznámkovém bloku.

   Vymazat
 12. Ahoj. Vůbec mi nejde otevřít soubor .sims3pack

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj. Přendej soubor sims3pack do složky downloads ve složce Dokumenty/EA/The Sims 3.
   A mělo by se ti to objevit ve spouštěči a pak jít nainstalovat.

   Vymazat
 13. Ahoj! Moc děkuju ti za ten návod! Hodně jsem nevěděl co s tím xD Díky! =^ . ^= Konečně budu moct mít věci od nás (JPN), protože tam hodně lidi dělají v .package, takže je třeba tohle vědět ^^ Super, děkuju!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) to je moc fajn, že ti to pomohlo. Já velmi děkuji :).

   Vymazat
 14. Návod je supr, ale mě když kliknu na ten soubor (sims3pack) tak se mi neotevře instalátor. V druhém počítači to jede, ale tady se mi to prostě neotevře. Co s tím??? jde to do hry natlačit nějak jinak???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stačí ten sims3pack vzít a přetáhnout ho do složky Ea/The Sims 3/ Downloads a měl by se ti objevit ve spouštěči v záložce Stažené a měl by jít nainstalovat ;)

   Vymazat
 15. Ahoj...............kde mám teda stáhnout tu klapku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj.

   Nahoře je stránka Pózovače - http://thesims3petka.blogspot.cz/p/pozovace.html tam najdeš vše, co potřebuješ. samostatný odkaz na klapku je tady - http://linna.modthesims.info/download.php?t=438706 - musíš tam mít registraci a stáhnout oba soubory.

   Vymazat
 16. ahoj.neviem prečo ale keď si chcem stiahnuť súbor resource.cfg tak mi to len vypíše že súbor sa nedá otvoriť. ak by si mi vedela poradiť tak dopredu ďakujem ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj.

   No protože musíš kliknout na stáhnout. Automaticky tam prohlížeče dávají Otevřít.

   Vymazat
 17. Prosím, já nevím podle čeho mám vybrat verzi WiRARU, předem děkuji za odpověď :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :)

   Musíš vědět podle systému -pokud máš Xp tak verzi 32 bit
   Visty a výše 64 bit
   http://www.rar.cz/news.php - hned nahoře máš novou verzi pro windows - pokud máš visty, 7čky,8čky, tak stáhneš tu 64 bit pro windows - 05-12-2013 WinRAR 5.01 česká verze 32 i 64 bit
   - 32-bit pro Windows
   - 64-bit pro Windows

   Vymazat
 18. Supr návody .. Moc povedené Péťo :) !

  OdpovědětVymazat
 19. ahoj, potřebovala bych poradit..chtěla bych si stáhnout skiny, ale nikdy se mi to nestáhne jako sims3pack nebo normální download..vždy se mi ten skin stáhne v zipu a v package.. ale když to do hry dám tak mi to nejde..měla jsem problém i s Nraas. :(

  OdpovědětVymazat
 20. Ahoj.

  Skiny nejsou ve formátu sims3pack - jsou pouze veformátu packege. Jinak zip se rozbaluje programem winrar a v něm je zabalen skin.
  Ten se pak dává do hry do složky Mods.
  Pokud ti nejdou formáty package, zkontroluj si, jestli máš správě složku Mods udělanou a na správném místě a zkontroluj si název složky Packages.

  OdpovědětVymazat
 21. Ahoj, :)
  Mohla by si mi prosím poradiť,? Nejdú mi nainštalovať stiahnuté veci ..pred tím mi to išlo a teraz mi inštalátor nereaguje ..neviem čo mám s tím už robiť ..hry mám všetko originál.. aj hru mám aktualizovanú som už fakt zúfalá ..vedela by si mi prosím ťa nejako pomôcť ??

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj.

   Nahoře na stránce je záložka Falešná přeinstalace - zkus jí udělat. Mohlo by to pomoct.

   Vymazat
 22. Moc moc ďakujem !!! :) tá pre-inštalácia pomohla .. a všetko ide ako má :)

  OdpovědětVymazat
 23. ahoj ten súbor resource.cfg sa mi nestiahol v zip formáte ale v rar(package) :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj.

   Ale dyť je jedno, jestli je ten soubro v zip nebo v raru - rozbalí se to stejně. :))

   Vymazat
 24. AHoj, když chci stáhnout resource.cfg tak mi to píše že to může poškodit můj počítač..
  Je to pravda?

  OdpovědětVymazat
 25. Moc, strašně moc, opravdu MOC děkuju za tento super návod! Ani nevíš, jak moc jsi mi pomohla *-* Měj se fajn :3 ♥

  OdpovědětVymazat

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...